Całkowicie nowe forum AGROMODELOWE

Forum zrzeszające miłosników miniatur maszyn rolniczych

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witamy na stronie poświęconej modelom rolniczym!!!
Zapoznałeś/aś się już z regulaminem? Jeśli nie kliknij TUTAJ
MODELE ROLNICZE

#1 2021-08-14 12:42:10

Claas
Administrator
Dołączył: 2021-08-13
Liczba postów: 125
WindowsFirefox 91.0

Ursus C-328

Pomysł na stworzenie modelu powstał przez przypadek podczas rozmowy z tatą. Zainspirowany historią którą usłyszałem wykonałem rysunek maski, tato dał to jakiemuś Panu i On wykonał mi kolano do maski. Po zrobieniu maski zacząłem robić silnik. Oczywiście materiałem jest drewno. Powycinałem odpowiednie części skleiłem i pomalowałem. Następnym etapem były detale takie jak: rozrusznik, chłodnica, pompa paliwa itp. Gdy skończyłem robić silnik wziąłem sie za tylny most i koła. Nie miałem problemów z ich zrobieniem (podziękowania dla kolegi o nicku skiet). Zamocowałem koła w kolejności: przód, tył. Gdy ciapek stanął już na "nogach" zacząłem robić błotniki tylne. Po wielu próbach i przymiarkach w końcu wyszły mi takie jakie powinny. Kolejnym problemem (a było ich kilka) był działający podnośnik. Ku mojemu zaskoczeniu udało mi sie to zrobić. Przed ostatnim elementem była budka która była prosta w wykonaniu a ostatnim elementem był komin. Tak ogólnie przedstawia się historia budowy mojego modelu. Mam nadzieje ze chociaż niektórym podoba sie mój C-328. Chce podziękować wszystkim którzy pomagali mi (doradzali i podsuwali pomysły).

Pozdrawiam Łukasz (Klusek)

0cd56a2b48acda05gen.jpg

b297236920fd8b36gen.jpg

d3899a5419168002gen.jpg

67633c4e2ca473c4gen.jpg

autor @klusek

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB